Acil Kurye Hizmetleri

Acil Kurye Hizmetleri
Acil Kurye Hizmetleri

Acil kurye hizmetleri son yıllarda yaygın şekilde kullanılır olmuştur. Klasik kargo hizmetlerine göre birçok avantaj sağlayan bu hizmet türü şimdilik daha çok büyük şehirlerde kullanılsa da yakın gelecekte daha da yaygınlaşacağına kuşku yoktur.

Acil Kurye Hizmet Nedir?

Acil kuryeler motosiklet gibi araçlarla bir yerden başka yere ulaştırılacak gönderileri gönderici adresinden alıp direkt alıcıya ulaştıran hizmet sunuculardır. Bu hizmet kişisel olarak verilebileceği gibi bir firmaya bağlı olarak da verilebilir.

Yoğun trafikte ilerleme imkanı sunan motosikletler acil kurye hizmetlerinde en çok kullanılan araç tipidir. Ancak motosikletle taşınması zor olacak büyüklükteki gönderiler için kamyonet ya da otomobil gibi başka araçlar da kullanılır.

Acil Kurye Hizmetlerinin Avantajları nelerdir?

Klasik kargo hizmetlerinde bir yerden başka bir yere ulaştırılacak gönderiler belirli rutinler dahilinde göndericiden teslim alınır, aynı yöne gidecek olan gönderiler bir araya getirilir, araçlar yüklenir, ulaşım sağlanır ve alıcıya teslim edilir. Bu prosedür zaman aldığından en iyi ihtimalle bir günde gönderi alıcıya teslim edilir. Çoğu zaman daha uzun süre geçer. Ancak acil kurye hizmetlerinde çağrı alınır alınmaz harekete geçilir ve birkaç saat içinde teslimat sağlanır.

Hassas malzemeler, kırılabilir eşyalar, gıda maddeleri klasik kargo sisteminde hasar görebilir. Çünkü toplu gönderilerde gereken özen gösterilemeyebilir. Zaten birçok kargo şirketi akıcı gıdaları kabul etmez. Acil kuryeler ise gerekli donanımlara sahip olan araçlarla her türlü gönderiyi özenle taşır.

Acil kurye hizmetlerinin avantajları aşağıdaki şekilde sınıflandırılabilir:

  • Direkt göndericiden alıcıya ulaşım sağlar
  • Hassas gönderiler zarar görmeden ulaştırılabilir
  • Yemek ve diğer gıdalar özel donanımlı araçlarda bozulma riski olmadan ulaşır.
  • Sıcak yiyecekler soğumadan ulaşır
  • Soğuk yiyecek ve içecekler özelliğini kaybetmeden ulaşır.
  • Gizliliği söz konusu olan evrak ve gıdalar güvenle ulaşır.
  • 7/24 verilen hizmetler sayesinde her zaman gönderi ulaştırılabilir.

Tüm bu avantajlar acil kurye hizmetlerine ilginin artmasını sağlar.

Acil Kurye Hizmeti Veren Firmalar İçin Hazırlanan Yazılımlar

Acil kurye uygulamaları için hazırlanan yazılımlar hizmet sunan firmaların hizmet kalitesini yukarı çeker. Yazılımlarla müşterilerin hizmete kolay ulaşımı mümkün olduğu gibi firmaların kurumsal bir kimlik kazanması da sağlanmış olur.

Firmalara özel olarak hazırlanan yazılımlar kullanıcılar tarafından cep telefonu, tablet ve benzeri akıllı cihazlara indirilir. Buran gönderi ile ilgili bilgiler ve adresler girildiğinde otomatik olarak fiyat bilgisi görülür. Uygulama üzerinden yapılan çağrıya en yakın olan kurye derhal harekete geçer ve işlem başlatılır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir